پروژه مشاوره سیستم مدیریت یکپارچه IMS شرکت نفت و گاز شرق توسط حسین عبدی

مشاوره سیستم مدیریت یکپارچه IMS شرکت نفت و گاز شرق

پروژه مشاوره سیستم مدیریت یکپارچه IMS شرکت نفت و گاز شرق

نزدیک به یک ماه  است که عملیات اجرایی پروژه مشاوره سیستم مدیریت یکپارچه IMS شرکت نفت و گاز شرق از زیرمجموعه‌های شرکت ملی نفت ایران (شرکت نفت مناطق مرکزی ایران) را شروع کرده ام.

شرکت ملی نفت ایران

شرکت ملی نفت ایران

هدف‌گذاری پروژه IMS

هدف اصلی این پروژه مشاوره، کوچ به ویرایش جدید سیستم مدیریت کیفیت ایزو ISO 9001:2015  از ویرایش ۲۰۰۸ ، سیستم مدیریت زیست محیطی ISO 14001:2015 از ویرایش ۲۰۰۴ و سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای ISO 45001:2018 که به عنوان یک استاندارد بین المللی جانشین OHSAS 18001 شده است. (لازم به ذکر است که OHSAS 18001 که خود یک سیستم مدیریت ایمنی شغلی و بهداشت حرفه ای بود که از سوی موسسه بین المللی استانداردها ISO ، هیچ گاه به عنوان یک استاندارد بین المللی شناخته نشد تا این که منسوخ شد و با ایزو ۴۵۰۰۱ ، جایگزین گردید)

این پروژه به صورت کلی شامل الزامات سیستم مدیریت کیفیت ایزو ۹۰۰۱ به علاوه الزامات HSE-MS می باشد که در چارچوب سیستم مدیریت یکپارچه IMS در سازمان بهره برداری نفت و گاز شرق کلید خورده است.

 

برنامه ریزی و اجرای پروژه سیستم مدیریت یکپارچه IMS شرکت نفت در ستاد مرکزی و سایت عملیاتی منطقه خانگیران

جهت پیاده سازی و استقرار سیستم های مدیریت کیفیت IMS با ویرایش های جدید، برنامه ریزی لازم صورت گرفته، گانت چارت اجرایی و زمان بندی شده پروژه تدوین، ارائه و تأیید شده است و هم اکنون در حال اجراء می باشد.

منطقه عملیاتی خانگیران (سرخس – گنبدلی) جزء سایت های مشمول دامنه پروژه سیستم مدیریت یکپارچه می باشد و بخش عمده ای از زمان اجرایی پروژه که شامل آموزش سیستم مدیریت ایزو ۹۰۰۱ و دیگر استانداردهای IMS، تسهیل گری، مربیگیری و پیاده سازی الزامات و بندهای استاندارد سیستم مدیریت یکپارچه IMS می باشد در این منطقه که به لحاظ جغرافیایی بسیار گسترده است صورت خواهد پذیرفت.

پروژه مشاوره سیستم مدیریت یکپارچه IMS شرکت نفت و گاز شرق - منطقه عملیاتی خانگیران سرخس

حسین عبدی ، پروژه مشاوره سیستم مدیریت یکپارچه IMS شرکت نفت و گاز شرق – منطقه عملیاتی خانگیران سرخس

شاهد کوشش و سعی کم نظیر کارکنان منطقه عملیاتی شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق

خالی از لطف نخواهد بود که اشاره کنم در روزهایی که برف سنگینی (میانه بهمن ماه ۹۷) در منطقه خانگیران سرخس آمده بود، بنده نیز حضور داشته و از نزدیک شاهد و ناظر تلاش فداکارانه و ایثارگرانه کارکنان منطقه عملیاتی بودم. هدف اول و آخر این عزیزان در آن شرایط بحرانی، تداوم و حفظ سطح میزان تولید گاز از چاه‌ها و جمع‌آوری و تحویل آن به پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد خانگیران بود تا در روزهای سرمای زمستان، همشهریان و هموطنان گرامی ما در شرق کشور حتی دچار افت فشار گاز نشوند، دست مریزاد.

حسین عبدی ، پروژه مشاوره سیستم مدیریت یکپارچه IMS شرکت نفت و گاز شرق - منطقه عملیاتی خانگیران سرخس

بهمن ماه ۹۷ ، حسین عبدی – پروژه مشاوره سیستم مدیریت یکپارچه IMS شرکت نفت و گاز شرق – منطقه عملیاتی خانگیران سرخس

 

4+
0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.