برگزاری دوره آموزشی سیستم مدیریت یکپارچه برای کارکنان شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق در چارچوب پروژه مشاوره IMS

دوره آموزشی سیستم مدیریت یکپارچه IMS در شرکت نفت و گاز شرق

برنامه ریزی و برگزاری دوره آموزشی سیستم مدیریت یکپارچه IMS شرکت نفت و گاز شرق

در چارچوب پروژه مشاوره سیستم مدیریت یکپارچه IMS در شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق، پس از اجرای فاز اول پروژه که شامل ارزیابی، شناخت و تعیین فرآیندهای سیستم مدیریت سازمان می‌باشد، جهت آموزش مدیران واحدها، روسای اداره‌ها و نمایندگان واحدها به عنوان اعضای کمیته اجرایی IMS ، برنامه‌ریزی آموزشی صورت گرفته و اجراء می‌شود.

دوره‌های آموزشی سیستم مدیریت یکپارچه IMS شامل دوره آموزشی الزامات و بندهای استانداردهای سیستم مدیریت کیفیت ISO 9001:2015 ، سیستم مدیریت زیست محیطی ISO 14001:2015 و سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه‌ای ISO 45001:2018 برنامه‌ریزی گردید که در حال برگزاری می‌باشد.

این دوره‌های آموزشی بر اساس الزامات استاندارد و به صورت عمومی (برای الزاماتی که مربوط به تمامی واحدهای سازمان می‌شود) و به صورت خصوصی (برای الزامات تخصصی هر یک از واحدها) برای کارکنان شرکت، برنامه‌ریزی و برگزار می‌گردد.

در هر یک از این دوره‌ها که عموما با ۱۰ تا ۱۲ نفر از پرسنل واحدهای سازمان تشکیل می‌شوند، ابتدا آموزش مبانی و الزامات سیستم مدیریت یکپارچه، ارائه شده و ادامه آموزش به صورت کارگاهی انجام می‌شود. در فضای کارگاه آموزشی، مثال‌ها و نمونه‌های اجرایی از انجام الزامات استاندارد در اختیار فراگیران قرار می‌گیرد تا آن‌ها به صورت عملی و اجرایی با الزامات سیستم مدیریت IMS آشنا شوند.

در این مرحله ارتباط نزدیک و تعامل مناسبی با نفرات حاضر در دوره برقرار می‌شود و به پرسش ها و ابهامات آن‌ها پاسخ می‌دهیم. پس از حصول اطمینان نسبی از درک اصول و مفاهیم موضوعات مورد نظر، از حاضران درخواست می‌شود که فرمت‌های ارائه شده از اجرای الزامات را تکمیل نمایند، این مستندات اولیه که توسط فراگیران تهیه شده، مورد بررسی قرار می‌گیرد و نکات لازم برای اصلاح دیدگاه و برداشت آنها از مطالب بیان شده، مطرح می‌گردد.

ضرورت برگزاری دوره های آموزشی به صورت کوتاه و کارگاه آموزشی

تصمیم به برگزاری دوره‌ها و جلسه‌های آموزشی به روال مطرح شده در بالا از این‌رو گرفته شد که بنا بر تجربه‌های پیشین، ارائه حجم زیادی از مطالب مربوط به الزامات سیستم‌های مدیریتی در بازه کوتاه دو تا سه روزه ، معمولا منجر به یادگیری مطلوب و اثربخشی دوره آموزشی نخواهد شد. به همین علت، پیشنهاد ارائه آموزش‌ها و برگزاری جلسات آموزشی با این سبک و شیوه توسط مشاور به کارفرما ارائه شد و با موافقت سازمان، در دستور کار برای اجراء قرار گرفت.

 

برگزاری دوره آموزشی سیستم مدیریت یکپارچه برای کارکنان شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق در چارچوب پروژه مشاوره IMS

حسین عبدی – تدریس دوره آموزشی سیستم مدیریت یکپارچه IMS در شرکت نفت و گاز شرق در چارچوب تعهدات پروژه مشاوره IMS

 

4+
0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.