حسین عبدی مدرس دوره آموزشی اقدامات اصلاحی و پیشگیرانه برای مدیران و کارشناسان شرکت

دوره آموزشی ارزیابی اثربخشی اقدامات اصلاحی و پیشگیرانه در شرکت سازه های هیدرولیک

چند سال پیش بود که مقاله ای کوتاه برای سنجش و ارزیابی اقدامات اصلاحی نوشته و منتشر کردم. به واسطه همان مقاله، درخواستی برای برگزاری دوره آموزشی با این موضوع داشتم. سرفصل های دوره را طراحی کردم و مراجع بسیار جالبی را در جستجو برای یافتن منابع به دست آوردم. با کنار هم قراردادن منابعی که در اختیار بود و تجربه های حاصل از مشاوره سیستم های مدیریت کیفیت و ممیزی ها، دوره اول در حد کفایت به صورتی مناسب برگزار گردید.

پس از آن مقاله ای با عنوان آسیب شناسی اثربخشی اقدامات اصلاحی و جلوگیری از وقوع مجدد مشکلات و مسائل در سازمان ها را نوشتم که روزنامه دنیای اقتصاد آن را منتشر کرد.

آخرین بار نیز، دوره آموزشی فرآیند اقدام اصلاحی و پیشگیرانه و سنجش و بهبود اثربخشی اقدامات را بنا به درخواست واحد آموزش شرکت خدمات مهندسی سازه های هیدرولیک در محل آن شرکت تدریس کردم.

آموزش اقدام اصلاحی دوره آموزشی ارزیابی اثربخشی اقدامات اصلاحی و پیشگیرانه در شرکت خدمات مهندسی سازه های هیدرولیک

آموزش اقدام اصلاحی در دوره آموزشی اقدامات اصلاحی و پیشگیرانه در شرکت خدمات مهندسی سازه های هیدرولیک

این دوره طی یک روز و به مدت هشت ساعت تشکیل گردید .در این دوره آموزشی هجده نفر از مدیران، سرپرستان و کارشناسان واحدهای تولید، تضمین کیفیت، تحقیق و توسعه R&D ، طراحی و مهندسی، نگهداری و تعمیرات، کنترل کیفیت، انبار، واحد برنامه ریزی و کارخانه ریخته گری این مجموعه حضور داشتند.

طی این دوره یک کارگاه آموزشی با عنوان حل مسئله و تعیین علت های ریشه ای برای مسائل و عدم انطباق های پیشنهاد شده واقعی نمایندگان واحدهای مختلف برگزار گردید. پیش از برگزاری دوره، روش اجرایی و مستندات اقدام اصلاحی و پیشگیرانه سازمان را بررسی کردم و نکاتی که به نظرم لازم می آمد را برای اصلاح این رویه تذکر دادم.

طی برگزاری دوره، کلیه شرکت کنندگان به لحاظ مشارکت در مباحث کلاس مورد ارزیابی قرار گرفتند و امتیازهایی متناسب با فعالیت آن ها و نتایج کارگاه برگزار شده به آن ها اختصاص داده شد.

شرکت خدمات مهندسی سازه های هیدرولیک در سال ۱۳۷۴ با هدف تحقیق و توسعه در زمینه پمپ های هیدرولیک تاسیس گردیده است. این شرکت به عنوان پیمانکار اصلی سازه گستر سایپا، در تولید و تامین قطعات ایمنی و فوق ایمنی خودرو می باشد و توانسته است از واردات این گونه مجموعه ها به کشور تا حد زیادی جلوگیری نماید.

این شرکت در سال ۱۳۸۳ موفق به اخذ گواهینامه های ISO 9001  و  ISO TS 16949 شده و توانسته است گرید  B+ شرکت سازه گستر سایپا و گروه خودرو سازی بهمن را اخذ نماید.

حسین عبدی مدرس دوره آموزشی ارزیابی اثربخشی اقدامات اصلاحی و پیشگیرانه در شرکت خدمات مهندسی سازه های هیدرولیک

حسین عبدی مدرس دوره آموزشی اقدامات اصلاحی و پیشگیرانه در شرکت خدمات مهندسی سازه های هیدرولیک

 

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.