sapco issr

ویرایش جدید الزامات ساپکو با عنوان الزامات خاص تأمین کنندگان گروه صنعتی ایران خودرو ، ISSR منتشر شد. دانلود فایل متن الزامات جدید ساپکو

4+

تاریخ تدوین : اردیبهشت ماه ۱۳۹۷

ویرایش : نخست

این الزامات در ساختار سطح بالا – HLS و مشابه با الگوی ISO 9001 : 2015 و IATF 16949 : 2016 در ده بند اصلی، تدوین و منتشر شده است.

در پیشگفتار این استاندارد آمده است :

پیشگفتار

گروه صنعتی ایران خودرو به عنوان بزرگترین خودروساز خاورمیانه، در راستای استراتژی های کلان خود در حوزه کیفیت با توجه به شروع فصل جدیدی از همکاری های بین المللی و همگام با انتشار استانداردهای ISO 9001 : 2015 و IATF 16949 : 2016 اقدام به بروزآوری الزامات خود در زنجیره تأمین نموده است.

این بروزآوری حاصل جمع بازنگری استانداردهای گذشته SSR2 ، بهینه کاوی جدیدترین الزامات خودروسازان معتبر دنیا و تدوین الزامات جدید منطبق بر آخرین ویرایش استانداردهای اشاره شده می باشد. در این راه کمیته تدوین الزامات خاص گروه صنعتی ایران خودرو با بررسی های کارشناسی، اخذ نظرات برخی از تأمین کنندگان برتر گروه صنعتی ایران خودرو و نهادهای ذی صلاح صدور گواهینامه، اقدام به استفاده حداکثری از ظرفیت های موجود در صنعت خودروی ایران نیز نموده است.

بند ۱- هدف و دامنه کاربرد :

استاندارد سیستم مدیریت کیفیت خودرو IATF 16949 : 2016 ، سیستم مدیریت کیفیت ISO 9001 : 2015 و مدرک حاضر، نیازمندی های بنیادی گروه صنعتی ایران خودرو را در مورد سیستم مدیریت کیفیت تبیین نموده و برای شرکت های ارائه دهنده قطعات، خدمات، قطعات یدکی و نرم افزارهای خودرویی در نظر گرفته شده است.

در صورتی که سازمان، طرف قرارداد مستقیم با ساپکو نباشد، دستورالعمل ها و الزامات مشتری طرف قرارداد (در صورت وجود) نافذ خواهد بود و در غیر این صورت اجرای دستورالعمل ها و الزامات مندرج در این مدرک الزامیست.

سازمان می بایست مفاهیم مرتبط با توسعه پایدار و مسئولیت های اجتماعی را در نظر داشته و اجرا نماید . . .

 

*******

 

گروه صنعتی ایران خودرو با ارسال نامه به موسسات صدور گواهینامه CB به صورت رسمی انتشار و جاری شدن الزامات جدید خود را اعلام نموده است.

از این رو CBها در هر مورد ممیزی شرکت های فعال در زنجیره تأمین قطعات خودرو با هدف صدور گواهینامه استاندارد بین المللی سیستم مدیریت کیفیت IATF 16949 : 2016 که ایران خودرو مشتری آن شرکت محسوب می بشود، بایستی الزامات خاص تأمین کنندگان گروه صنعتی ایران خودرو ISSR را هم در دامنه و معیارهای ممیزی خود در نظر بگیرند.

شرکت ساپکو که مدیریت زنجیره تأمین گروه صنعتی ایران خودرو را بر عهده دارد از کلیه تأمین کنندگان خواسته است که تا پایان شهریور ماه ۱۳۹۷ ، سیستم مدیریت کیفیت خود را بر اساس نیازمندی های این الزامات خاص پایه ریزی نموده و گواهینامه انطباق با استاندارد IATF 16949 : 2016 را از یکی از شرکت های گواهی کننده CB مورد تأیید ساپکو دریافت و ارائه نمایند.

 

دانلود فایل متن الزامات جدید ساپکو :   ISSR

فرمت : pdf

حجم : ۱٫۶۱MB

 

 

1415 بار تاکنون این مطلب بازدید شده است 7 بار امروز این مطلب مطالعه شده است
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *