سخنرانی تد انگیزش برای بهبود سیستم های عمومی

سخنرانی تد – چگونه انگیزش سیستم‌های عمومی را بهبود می‌دهد

این یک سخنرانی از تد TED درباره این مسئله است که چگونه انگیزش سیستم‌های عمومی را بهبود می‌دهد. سخنران یک مشاور مدیریت است که پروژه مشاوره برای بهبود سیستم بهداشت و درمان راجستان، یکی از بزرگترین استان های هند با ۸۰ میلیون شهروند را روایت می کند. (لینک و پیشنهاد مشاهده این ویدئو در خبرنامه فوریه BCG Featured Insights موسسه مشاوره مدیریت گروه مشاوران بوستون Boston Consulting Group برایم ای‌میل شده بود)

در سال ۲۰۱۶ از او و تیمش درخواست می شود تا برای بهبود سیستم بهداشت و درمان این استان که شاخص های بهداشتی اش، شرایط بسیار بدی را گزارش می کردند همکاری نماید. وی وضعیت نامناسب بهداشت و درمان را به صورت کلی ناشی از کیفیت پایین خدمات بهداشتی و درمانی، غیبت پزشک یا عدم حضور متخصص در مواقع مختلف، نبود دارو و اقلام بهداشتی به سبب اتمام موجودی و عدم درخواست و سفارش به موقع و . . . اعلام می کند.

استراتژی کافی شاپ

آقای آبیشک گوپالکا طی این ویدئو که ۱۴ دقیقه طول می کشد توضیح می دهد که چگونه انگیزش را در بستر عملیات، اداره و مدیریت سیستم بهداشت و درمان نهادینه کرده است. استراتژی ای که او آن را استراتژی کافی شاپ می نامد.

تفکر ناب و خدمات ناب – اجرای سیستم کششی

در جایی از ارائه، ایشان به برقراری سیستم کششی، به مفهومی که در تفکر ناب (تولید ناب / خدمات ناب) در پی آن هستیم اشاره می کند. این کشش از مطالبه مراجعان در پی آگاهی یافتن آنان از خواسته ها و انتظارهای منطقی و قانونی‌شان از سیستم بهداشت و درمان آغاز می شود. طرح خواسته ها سپس در ایستگاه های مختلف فرآیندهای سیستم بهداشتی حرکت کرده و جریان یافته و هر یک از مراحل را به جنبش و تکاپو وا می دارد و عاملی موثر می شود تا کل فرآیند به صورت اثربخش و کارآمد فعالیت کند.

رویکرد جالب دیگری که به آن اشاره می کند به اشتراک گذاشتن اطلاعات و داده های ارزیابی عملکرد واحدها و مراکز بهداشتی این استان در رسانه های عمومی و فضای مجازی می باشد. ایجاد شدن رقابت مابین مراکز بهداشتی و واحدهای درمانی و همچنین مابین استان های دیگر به سبب عمومی شدن مقادیر شاخص های عملکردشان عامل انگیزشی قدرتمند دیگری بوده که پس از گذشت زمان کوتاهی باعث نتایج شگفت انگیزی در بهبود سیستم و شاخص های عملکردی شده است.

لینک سخنرانی :

چگونه انگیزش سیستم‌های عمومی را بهبود می‌دهد (درست می‌کند)

How Motivation Can Fix Public Systems

سخنرانی تد انگیزش برای بهبود سیستم های عمومی

سخنرانی تد – چگونه انگیزش سیستم‌های عمومی را بهبود می‌دهد

 

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.