بررسی ویدئویی از تد : رهبران بزرگ، چگونه الهام بخش می شوند؟

7+

رهبران بزرگ چگونه الهام بخش می شوند؟    simon sinek- How great leaders inspire action

این یکی از ویدئوهای تد هست، مدت اون ۱۸ دقیقه و سخنران، جناب آقای سایمون سینک – simon sinek می باشد.

موضوع اصلی، منبع الهام و رهبری است و این که رهبران بزرگ چگونه الهام بخش هستند. سایمون سینک یک مدل مفهومی بسیار ساده اما گویا و قدرتمند از نحوه الهام بخشی رهبران به افراد خود ترسیم و ارائه کرده و نحوه کارکرد آن را توضیح می دهد.

این مدل بر دانستن و دریافت سه نوع دانش، شامل دانش چرایی – know why ، دانش چگونگی – know how و دانش چیستی – know what مبتنی است. سینک، الهام بخشی رهبران را بر پایه ارائه مفهومی قابل درک، از این سه موضوع می داند.

وی برای توضیح مدل رهبری و الهام بخشی خود مثال هایش را به اپل، مارتین لوترکینگ و برادران رایت اختصاص می دهد و بیش از همه بر قدرت باور، تأکیدی فزاینده می کند.

ایشان در مورد مسائل فوق العاده و جالب دیگر که مرتبط با همین موضوع الهام بخشی هست هم صحبت می کند. او به قسمت های مختلف مغز مانند قشر بیرونی و نئوکورتکس (که مسئول شناخت، تحلیل و زبان است) و قسمت میانی که مربوط به تصمیم گیری توسط انسان است و تصمیم ها را کنترل می کند نیز اشاره کرده و نکات مفیدی را ارائه می نماید. تصمیم هایی مانند این که مدیران، می خواهند کارکنانی استخدام نمایند که نه فقط برای پول، حقوق و دستمزد که با انگیزه درونی، کار کنند. یا زمانی که افراد قصد دارند چیزی را بخرند و در حال تصمیم گیری در مورد خرید یا عدم خرید آن می باشند.

آقای سینک همچنین در مورد قانون انتشار نوآوریThe diffusion Law of innovation و این که محصولات ابداعی و نوآورانه عرصه تکنولوژی چگونه در جامعه همه گیر می شوند هم سخنان قابل تأملی را مطرح می نماید.

تصویر فانتزی زیر مطابق با نموداری است که ایشان از نحوه ترویج و نفوذ محصولات جدید نوآورانه در جوامع ترسیم می کند. نمودار عمودی، نشان دهنده سهم بازار market share می باشد.

قانون انتشار نوآوری - The diffiusion Law of innovation

قانون انتشار نوآوری – The diffusion Law of innovation

از لینک زیر به وب سایت تد Ted و سخنرانی سیمون سینک بروید و از تماشای آن لذت ببرید.
نکته ۱ : برای دوستانی که ممکن است بار اول باشد که به تماشای آنلاین یکی از ویدئوها و سخنرانی های تد می نشینند بهتر است بگویم که این ویدئو زیرنویس فارسی هم دارد و از قسمت پایین سمت راست تصویر می تواند زبان مربوط به زیرنویس subtitle را انتخاب نمایید.
نکته ۲ : اگر می خواهید فایل ویدئو را داشته باشید، همان جا می توانید سخنرانی را به صورت رایگان دانلود نمایید.

لینک ویدئو سخنرانی تد :  رهبران بزرگ، چگونه الهام بخش می شوند – How great leaders inspire action

 

مراحل چرخه انتشار نوآوری و سهم بازار محصول جدید - The diffusion of innovation

مراحل چرخه انتشار نوآوری و سهم بازار محصول جدید – The diffusion of innovation

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.