راه اندازی کارخانه نوآوری شرکت های دانش بنیان در شهرک فن آوری

راه اندازی کارخانه نوآوری مشهد با همکاری شتاب دهنده فردوسی و شهرداری مشهد

بازدید معاون علمی و فن آوری رییس جمهور از شرکت های دانش بنیان

سورنا ستاری، معاون علمی و فن آوری رییس‌جمهوری که به مشهد آمده بود در شهرک صنعتی توس حضور یافت و از چندین شرکت دانش بنیان که در حوزه های مختلفی همچون صنایع معدنی، صنعت داروسازی، صنایع غذایی و . . . فعال می باشند بازدید کرد و از نزدیک با جدیدترین محصولات آن ها آشنا شد. از جمله برنامه های ایشان نیز حضور در محل و سایت احداث کارخانه نوآوری بود.

 

بازدید شهردار مشهد و معاون علمی و فن آوری رییس جمهور از روند احداث کارخانه نوآوری

معاون علمی و فنی رییس جمهور به همراه شهردار مشهد از سایت احداث کارخانه نوآوری نیز بازدید به عمل آورد. سایت احداث کارخانه نوآوری در داخل شهر واقع بوده و همین نزدیکی می تواند مزیت بزرگی برای آن باشد. این کارخانه نوآوری، بزرگترین مرکز فن آوری در شرق کشور خواهد بود.

آقای مهندس کلایی، شهردار مشهد در این مراسم، روند برنامه ریزی و اجرای طرح کارخانه نوآوری که با همکاری شتاب دهنده فردوسی و شهرداری مشهد در حال انجام می باشد را تشریح کرد و ابراز امیدواری کرد که این کارخانه نوآوری به نوعی به “سیلیکون ولی” مشهد تبدیل شود.

ستاری در خصوص ایده جدید راه اندازی کارخانه نوآوری در مشهد گفت که این کار، اقدامی بسیار بزرگ بوده و حتما شهرهای دیگر کشور هم از آن الگوبرداری خواهند کرد.

 

کارخانه نوآوری چیست؟

شایسته گفتن است که کارخانه نوآوری به عنوان بستری است که وسایل، ابزارها و منابع مورد نیاز را برای فعالان اصلی حوزه کارآفرینی فراهم می آورد تا برای راه اندازی و توسعه کسب و کارها از آن ها بهره گرفته و استفاده نمایند تا این روند تسهیل شده و شتاب گیرد.

همچنین می توان گفت که هدف اصلی از ایجاد کارخانه های نوآوری یا همان کارخانه های کسب و کار ، تجمیع منابع، تسهیل رشد کسب و کارها و افزایش شانس موفقیت آن ها می باشد.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری سال گذشته و در در مراسم امضای این تفاهم نامه، گفته بود که : در واقع کارخانه نوآوری با هدف ایجاد مامنی برای دریافت ایده ها، نوآوری ها و اختراعات جوانان این استان و شمال شرق کشور راه اندازی می شود. زیرا باید بخش خصوصی این ایده های جوانان را حمایت کند. اگر صرفا دولت وارد فاز حمایت از این ایده ها و اختراعات شود درصد موفقیت آنها بسیار کم خواهد شد.

راه اندازی کارخانه نوآوری - کارخانه کسب و کار در شهر مشهد با همکاری شهرداری مشهد و شتاب دهنده فردوسی

راه اندازی کارخانه نوآوری – کارخانه کسب و کار در شهر مشهد با همکاری شهرداری مشهد و شتاب دهنده فردوسی

منابع :

شتاب دهنده فردوسی

شهرآرا

اکوسیستم

 

3+
0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.