اجرای پروژه مشاوره نظام آراستگی ۵S در شرکت کاشی توس گام اول تفکیک

اجرای پروژه مشاوره نظام آراستگی ۵S در شرکت کاشی توس

اجرای پروژه مشاوره نظام آراستگی ۵S در شرکت کاشی توس

از اوایل امسال که دوره آموزشی نظام آراستگی محیط کار ۵S را در محل ستاد و دفتر مرکزی شرکت کاشی توس تدریس کردم تا به الان حدود ۳ ماه می گذرد. پس از برگزاری دوره آموزشی ۵S گفتگوها و مذاکرات متعددی انجام شد تا بر روی اجرای پروژه مشاوره نظام آراستگی ۵S در شرکت کاشی توس هماهنگی و توافق‌های لازم صورت پذیرفت.

از آن هنگام تاکنون به جز بررسی و ارزیابی اولیه سایت های شرکت شامل ستاد و دفتر مرکزی در مشهد، کارخانه در قوچان و دفتر فروش در تهران، ۲ نوبت دیگر دوره آموزشی نظام آراستگی شامل یک دوره برای مدیران و سرپرستان و یک دوره هم برای کارشناسان و کارکنان در کارخانه برگزار شده است. ۳ نوبت نیز جلسه با اهداف آموزشی و یادگیری شامل انجام آزمون کتبی و بازآموزی تشکیل شده است.

 

اجرای پروژه مشاوره نظام آراستگی ۵S در شرکت کاشی توس - جلسه آزمون کتبی و بازآموزی

اجرای پروژه مشاوره نظام آراستگی ۵S در شرکت کاشی توس – جلسه آزمون کتبی و بازآموزی در دفتر مرکزی

 

همچنین در همین جلسه ها تشریح شرایط و توضیح وضعیت و موقعیت فعلی با نمایش فیلم ها و تصویرهای تهیه شده از دفتر و کارخانه هم صورت پذیرفته و موارد عدم اجرای اصول و مبانی نظام آراستگی محیط کار ۵S در محل های کاری دوستان فعال در شرکت کاشی توس به صورت مستند نشان و توضیحات لازم ارائه شده است.

در ادامه اجرای پروژه مشاوره نظام آراستگی ۵S در قالب چند زیرپروژه فازبندی شده است و به صورت یک گانت چارت زمانبندی شده با شرح وظایف و مسئولان اقدام مشخص تدوین شده است.

سازمان دهی منابع انسانی مرتبط با پروژه در چارچوب یک ساختار اجرایی و نظارتی انجام گردیده است. همچنین با توجه به وجود چند سایت با فاصله جغرافیایی زیاد و همچنین وسعت زیاد کارخانه، منطقه بندی و تعیین مسئول برای هر کدام از مناطق با دقت صورت گرفته است. با در نظر گرفتن ضرورت های بایسته، مکانیزم ارتباطی مناسبی هم برای برقراری ارتباطات آموزشی، محول کردن اقدامات، پیگیری انجام فعالیت ها و ارائه گزارش طراحی و اجرا شده تا یک سیستم منسجم و کارآمد جهت ایجاد ارتباط با مسئول اصلی پروژه و مسئولان نظام آراستگی ۵S در هر یک از مناطق برپا و عملیاتی شود.

با انجام برخی فعالیت های آماده سازی دیگر، اجرای گام به گام مبانی و اصول نظام آراستگی با رویکرد مربیگری و پیگیری از نزدیک در دستور کار قرار گرفته است و امیدوارم که در فرصت های دیگر گزارش هایی از فعالیت ها، اقدامها و نتایج اجرای پروژه تقدیم حضور گردد.

 

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.