تدریس دوره آموزشی اصول سرپرستی و مبانی مقدمات مدیریت در شرکت چرخ پارس

تدریس دوره اصول سرپرستی – تهران، شرکت چرخ پارس

برگزاری دوره اصول سرپرستی تهران – شرکت چرخ پارس، گروه صنعتی ولی زاده

اواخر آبان ماه، از سوی شرکت مشاوره مدیریت گروه مشاوران کوشان با من تماس گرفته شد و دعوت شدم تا برای مدیران و سرپرستان واحدهای سازمانی شرکت چرخ پارس – گروه صنعتی ولی زاده، دوره اصول سرپرستی و مبانی مدیریت را تدریس کنم.

شرکت چرخ پارس، مدت زمانی طولانی است که به تولید چرخ های صنعتی، فروشگاهی و دیگر انواع چرخ ها اشتغال دارد. گروه صنعتی ولی زاده با سابقه ۵۰ سال تولید چرخ های گردان و ثابت تجربه زیادی در صنعت چرخ کشور را دارد و در زمینه تولید و ارائه تمام چرخ‌های تخصصی از جمله پزشکی، نفت و گاز، خودرو، نان، تجهیزات فروشگاهی، تجهیزات فرودگاهی، هواپیمایی، الکترونیکی، توزین و . . . فعالیت می کند.

حسین عبدی تدریس و برگزاری دوره اصول سرپرستی و دوره مبانی مدیریت و رهبری تهران شرکت چرخ پارس تولید کننده انواع چرخ های صنعتی

برگزاری دوره آموزشی اصول سرپرستی، تهران – شرکت چرخ پارس : تولید کننده انواع چرخ های صنعتی

شرکت چرخ پارس، همچنین تولید کننده انواع ساچمه بلبرینگ نیز می باشد. گروه صنعتی ولی زاده با تولید ساچمه در سایزهای مختلف و با توجه به موجودی مناسب انبار محصول، قادر به پاسخگویی به نیازهای صنعتگران در مقادیر و سایزهای مختلف می‌باشد. تفکیک و طبقه‌بندی محصول ساچمه مطابق با اندازه‌های استاندارد بین‌المللی انجام می‌شود.

آدرس دفتر اصلی شرکت و قسمت مدیریت و بازرگانی آن، تهران، بزرگراه آیت الله سعیدی، شهرک صنعتی چهاردانگه می‌باشد. ضمن آن که کارخانه و سایت تولیدی شرکت هم در استان تهران، شهرک صنعتی شمس آباد، واقع است.

شرکت چرخ پارس با راهبرد مبتنی بر توسعه مدیر عامل محترم آن جناب آقای ولی زاده، مجموعه ای در حال پیشرفت می‌باشد. برنامه‌های توسعه و توانمندسازی منابع انسانی شرکت بر طراحی و اجرای برنامه ها و دوره های آموزشی مهارت های مدیریتی برای کارکنان سازمان متمرکز شده است و بدیهی است که آموزش مدیران میانی و سرپرستان واحدهای سازمان بخشی مهم از آن به شمار می‌رود.

می دانید که پست های رده های مختلف در سازمان نیاز به سطوح متفاوتی از دانش و مهارت های انسانی، مدیریتی و فنی دارند. سرپرست ها و مدیران میانی تنها مسئولان در لایه های ساختار سازمانی هستند که به هر سه نوع مهارت ها به صورت کامل احتیاج دارند. سرپرست های واحدهای مختلف شرکت، نقش پررنگی در کارایی و اثربخشی (بهره وری) فرآیندهای تولیدی و عملیات سازمان به عهده دارند که این مسئله خود، عامل مهمی است تا سازمان به اهداف تجاری و اهداف کیفی خود دست یابد. از همین رو ارتقاء دانش و مهارت های اجرایی سرپرستان و بهبود عملکرد آنها، گام مهمی در نهادینه کردن رویکرد سیستمی و مدیریتی در سطوح میانی ساختار سازمانی می باشد.

با توجه به این نکات و نیازهای آموزشی که توسط واحد منابع انسانی سازمان شناسایی شده بود، برگزاری دوره اصول سرپرستی و مبانی مدیریت، در محل شرکت برنامه‌ریزی گردیده بود و جهت اجرای این مهم با من تماس حاصل نمودند. گفتنی است مطابق مسائل مرتبط موثر و نکات و اطلاعاتی که مدیریت ارائه نمودند، طرح درس و سرفصل‌های دوره اصول سرپرستی را در چارچوب استانداردهای آموزشی مجددا تدوین نموده و مطالب دوره را با در نظر گرفتن اهداف آموزشی، به روزآوری و بازنگری کردم. با توجه به فشرده بودن زمان در نظر گرفته شده برای کلاس و همچنین عدم حضور نفرات این کلاس در دوره‌های آموزشی مشابه، قسمت هایی را به جزوه درسی به صورت متنی و با عنوان مطالب خودخوان اضافه کردم.

طبق برنامه ریزی انجام شده، این دوره ، دهم آذرماه جاری در محل ساختمان مدیریت و اداری شرکت و با حضور ۱۴ نفر از مدیران و سرپرستان واحدهای سازمان برگزار شد. در این دوره، کارگاه آموزشی برنامه ریزی برای تمرین، یادگیری و درک مطالب ارائه شده تشکیل گردید. در این کارگاه آموزشی مسائلی همچون تعیین اهداف کلان، هدف گذاری، تعریف مسیر تحقق برنامه، پیش بینی فعالیت های پیاده سازی برنامه و ارزیابی اثربخشی و دستیابی به اهداف تمرین گردید.

جزوه دوره اصول سرپرستی نیز تحویل نفرات حاضر در کلاس گردید تا پس از مطالعه مطالب ارائه شده به جهت ارزیابی اثربخشی دوره آموزشی و حصول اطمینان از یادگیری مطالب، یک آزمون کتبی برگزار گردد. به همین خاطر، تعدادی پرسش جهت آزمون کتبی طراحی گردید و به واحد منابع انسانی ارائه گردید تا از فراگیران، آزمون یادگیری و درک مطالب به عمل آید.

 

حسین عبدی - تدریس دوره آموزشی اصول سرپرستی تهران دوره مبانی مدیریت و رهبری شرکت چرخ پارس،

حسین عبدی – تدریس دوره اصول سرپرستی و مبانی مدیریت تهران شرکت چرخ پارس

 

1+
0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.